Ознака: Холивуд

Живот

Тајниот пијалок на Холивуд: Благодарение на овој рецепт ѕвездите слабеат преку ноќ!

Доколку сакате да симнете некој килограм, овој пијалок нека ви биде појадок секој ден. Познатата холивудска нутриционистка Кимберли Снајдер советувала многу славни актерки за тајните на здравата исхрана, а неодамна […]

Сцена

Миа Колучи со солзи во очите откако сопругот доби ѕвезда во Холивуд

Мајкл Бубле доби своја ѕвезда во Холивуд. 43-годишниот канадски пејач беше почестен со 2.650-тата по ред ѕвезда на Патеката на славните.На церемонијата, Бубле ја доби поддршката од сопругата Луисана Лопилато, […]

Издвојуваме

Наведната глава сабја не ја сече! Денеска ќе гледаме перформанс, а за Бојкот во друга прилика

Пак паднавте во севдах од „лидериштето“ клиенти. Ви се поклонил на колена. Бравос. Голема работа е тава. Па сепак јас сметам дека наместо лажно да се поклонува вистински треба да води. […]

Сцена Филм

После улогата во Џон Вик, Оскаровката Хали Бери станува режисер?

Една од најуспешните актерки со афро-американско потекло во Холивуд, Хали Бери (52) во филмската драма “Модринки“ освен со актерска улога за првпат во својот живот ќе дебитира и како режисер. […]

Сцена

Почина легендарниот холивудски актер

Легендарниот американски актер, Берт Рејнолдс кој во 70-ти и 80-ти години уживаше огромна популарност во САД, починал денеска на 82-годишна возраст во Флорида. Неговите преставници за медиумите ја потврдиле тажната […]

Сцена

Холивуд веќе подготвува филм за спасувањето на тајландските момчиња

Двајца американски филмски продуценти заминале во Тајланд, на местото каде е во тек акцијата за спасување на момчињата кои се блокирани во пештерата, јави Би-би-си. Мајкл Скот и Адам Смит […]