Ознака: Холивуд

Живот

Каде го прослави роденденот најпознатата баба во Холивуд?

Без обзир на нејзините години Бети Вајт, не се пензионира туку продолжува со работа. Бети го прослави својот роденден трчајки и вежбајки ги своите сцени за хумористичната серија “ Млади […]

Сцена

Шок во Холивуд, проговори менаџерот: Славната актерка ЛАЖЕЛА дека УМИРА!

Стивен Блат, поранешниот менаџер на Шенон Доерти, изјавил дека актерката која  боледува од рак на дојка и  оди  на  хемотерапии  „не е толку болна“.Блат, имено, смета дека актерката е способна […]

Живот

Масно кафе по кое лудува Холивуд: Ги топи килограмите и го крева имунитетот!

Масното  кафе е всушност  кафе со   додадено кокосово масло. Иако  можеби звучи како  грда комбинација, всушност  е многу вкусно, а има многубројни  позитивни ефекти благодарение  на еден од најздравите   масла […]

Сцена

НЕ ЗНАЕШЕ ДЕКА ГО СНИМААТ: Кијану Ривс ги посрами холивудските актери со тоа што го направи

Генералниот став на јавноста е дека холивудските актери се претенциозни, дека се премногу опседнати со себе и имаат силно изразено, на сметка на „обичниот“ човек.За среќа, постојат и актери кои […]

Живот

Морав да се ЗДЕБЕЛАМ за да се пробијам како комичарка

Во бескрајната потрага на комичарите по публика, Ребел Вилсон го стори спротивното од она што го прават повеќето глумици во Холивуд: Се здебели.Кога Ребел Вилсон го напиша првото сценарио, одбра […]

Сцена

Била 20 години помлада од холивудскиот актер: По 11 години брак се разведоа!

Славниот актер се разведе од сопругата, со која бил во брак 11 години.Николас Кејџ се развел од сопругата Алис Ким. Нивната приказна е како од сценарио за филм или книга. […]