Ознака: холокауст

Занимливости

Почина најстариот човек во светот кој го преживеа холокаустот

Најстариот човек на светот Израел Кристал кој го преживеал холокаустот, почина во Хаифа на 113 години.Ќерката на Кристал, Шуламит Кристал ја потврди веста за неговата смрт. Гинисовата книга на рекорди […]