Ознака: хоспитализација

Вести

Зекири, неговата сопруга и тримесечната ќерка хоспитализирани на Инфективна

Зекири, неговата сопруга и тримесечната ќерка хоспитализирани на Инфективна Пратеникот Пратеникот Мухамед Зекири и неговото семејство се хоспитализирани, но имаат благи симптоми, само повишена температура. Министерот Филипче на денешната прес-конференција […]

Вести

Хоспитализирани уште пет деца и еден возрасен со клиничка слика на морбили

Уште пет деца и еден возрасен се хоспитализирани денеска до 10 часот на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје со клиничка слика на морбили (мали сипаници). Во […]