Ознака: хотел

Дестинации

Хотел со поглед кон италијанското село Поситано каде што ќе сакате да го пиете првото утринско кафе

Поситано е село кое се наоѓа зад италијанскиот брег Амалфи и е посебно по тоа што се наоѓа на карпа. Неговата импресивна архитектура го прави една од омилените дестинации во […]

Занимливости

Да, постои! Хотел со 0 ѕвезди во кој собите немаат прозорци, ниту врата, ниту кров…

Собите всушност се многу флексибилен опис за основа со брачен кревет сред планинската убавина. „Null Stern hotel“ е дело на концептуалните уметници Франк и Патрик Риклин, чија главна цел била […]

Занимливости

Како ќе знаеме дали хотелот е „чист“ после пандемијата на корона вирусот?

Иако поголем дел од светот е сѐ уште во карантин заради корона вирусот, хотелскиот менаџмент е во подготовка за враќање на работа. Еден од најголемите предизвици ќе биде да се […]

Вести

Се урна хотел во кој имало заболени од коронавирус, 70 луѓе се затрупани

Најмалку 70 лица се затрупани под урнатините на хотел што денеска се урна во кинескиот град Куангжу. Спасувачите досега извлекоа 23 лица. Хотелот служел како карантин за болни од новиот […]

Вести

Двајца странци кои дошле од Келн сомнителни на корона- Сместени се во хотел во центарот на Скопје

Двајца странци кои на 28ми дошле во нашата земја и се сместени во хотел во центарот на Скопје, се сомнителни на корона вирус. Од Хотелот пријавиле дека имаат симптоми на […]

Занимливости

Идеален хотел за сите љубители на вино: Дали и вие би спиеле во буре за вино!?

Засбахвалден, село во германската покраина Баден-Виртенберг, познато е по планинарење и по лозјата. Ова место спаѓа во оние кои не смеете да ги пропуштите доколку се наоѓате во Шварцвалд. Посебна […]