Ознака: хоџа

Балкан

Судот потврди: албанските тајни служби го убиле скопјанецот Ремзи Хоџа

Судот за тешки кривични дела во Тирана го обелодени убиството на македонскиот државјанин бизнисменот Ремзи Хоџа се наведува во одлуката долга 180 страници  и притоа како единствен виновен се посочува […]