Ознака: Христијан Мицковски

Коментари

Мицковски си има совршен кандидат – за криење зад него, а божем не е партиски, значи да нема вина

Тоа е себичната намера на Мицковски, по поразот на претседателските избори да каже дека во прашање бил надпартиски кандидат кој нема врска со партијата. Можеби затоа и Гога дава така […]

Издвојуваме

Коментар до Левичарката Гога Сорос сега Кандидат за Претседател од редовите на Десничарите

Устав , Закон и Етика проповеда Гордана Силјановска а не лични релации . Но ве молам прочитајте го подоле коментарот на овој пост на Социјалните мрежи кој ја објасни Гога […]

Издвојуваме Коментари

Спире со сите сили за Мицко се бореше, ама Мицко и тебе те избања а?

Денес ударна вест беа новиот бран на апсења. Овој пат за органзирање на крвавиот четврток. Одреден е притвор за поранешните високи функционери на ВМРО ДПМНЕ, Спиро Ристовски и Миле Јанакиески. […]

Издвојуваме Коментари

Грујо едно прашање до тебе Ако ВМРО не може да се дегруевизира , Гога Сорос е твој кандидат?

После интервјуто на поранешниот Премиер во бегство на Република Македонија господинот Никола Груевски освен поделените коментари и навивања за и против и божем наместениот атентат у затвор у најава што […]

Издвојуваме

Обелоденети бизнис врските на Димовски со Мицковски! Дали е тоа причината поради која го промовираат во политичар?

Да не се надевате премногу на победа и на брза смена на оваа криминална власт и хунта со луѓето кои ги имате во вашите редови… И новото раководство на ВМРО-ДПМНЕ […]

Издвојуваме

Хронологија на манипулациите на Христијан Мицковски – коментар од мрежите

За Мицињата „Мала ретроспектива: 27 февруари, 15,.000 души на студ и снег протестираат против идејата за промена на името. Мицињата „СЕ ОГРАДИЈА“. 17 јуни – масовни протести во Скопје против […]

Избор на уредникот

Христијан Мицковски веќе 10-ти пат покажа дека е амеба без кичма – Статус на Колевски

Маестрален статус на Петар Котевски кој во епицентар ја погодува хипокризијата на корумпираните политички елити. Следува интегралниот текст: Христијан Мицковски веќе 10-ти пат покажа дека е амеба без кичма. На […]

Избор на уредникот

Слободен печат: ВМРО-ДПМНЕ на вонреден конгрес по референдумот ќе бира нов лидер

Следува ли „свилен гајтан“ за Мицковски? Слободен печат има поопширен текст на следнава тема: Големи промени во раководството на ВМРО-ДПМНЕ ќе се случат веднаш по референдумот, бидејќи од неодамна во партијата […]

Македонија Политички партии

Мицковски самиот не знае на каде оди, а народот треба да го следи!?!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски како што вети така и направи. Целото лето го мина работно или како што велеше самиот – меѓу народот, и?!? Со надеж дека на следните […]

Коментари

Неодлучноста на Мицковски, скапо ќе го чини ВМРО

Со неодлучноста за круцијалните прашања во моментот наметнатиот лидер на ВМРО ДПМНЕ, ја десеткува  партијата. Социјалните медиуми кои заземаат се повеќе од медиумскиот простор луѓето да го искажат јавно своето […]

Избор на уредникот Издвојуваме Мислења

Доста веќе со наметнати лажни величини!

Мене ми замеруваат зошто Мицкоски го пишувам професоре,некои и во коментари! Затоа што Мицкоски не може со месеци да разбере дека не е професор аналитичар како многумина,кои кажале став па […]