Ознака: Христијан Мицковски

Вести

Конечно ќе биде соопштен ставот на Мицковски во 22 Часот

Во моментов заседава Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во централниот штаб во Скопје. Се очекува да биде донесена одлуката за тоа како ќе постапат на престојниот референдум закажан за 30. септември.Засега […]

Вести Македонија

Денот Д за ВМРО-ДПМНЕ и Мицковски. Членството нервозно во очекување на став за референдумот

Иако „лидерот“ на партијата Христијан Мицковски уште на почетокот на август го најави 10 септември како ден кога ќе го објават својот став околу Референдумот, тоа сепак не се случи. […]

Избор на уредникот

Чудото од реформатор и демократ Петар Богојевски

Петар Богојевски попознат во јавноста како реформатор кој бараше измени во статутот на ВМРО и демократизација на истиот е најголемиот подржувач за самоукинување на Македонците и Македонија како што ја […]

Издвојуваме

ВМРО ДПМНЕ – Демократска Фракција: Итна оставка или смена на Мицковски

ВМРО ДПМНЕ – Демократска Фракција го повикува наметнатиот лидер Мицковски под итно да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Ова го бараме поради сознанието дека за него се води […]

Вести

Демократската фракција на ВМРО-ДПМНЕ бара oд Мицкоски да поднесе оставка

ВМРО ДПМНЕ – Демократска Фракција преку соопштение го повика лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски итно да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што велат, тие тоа го бараат […]

Вести

Сеопшто противење на Македонците за промена на името Македонија

Повик за сеМакедонско востание предводено од политиката на Мицковски и Заев. Пак патриоти во затвор а политиките за уништување на Македонија успешни. Јас се прашувам едно а треба и секој […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ е партија, а не адвокатска канцеларија за сторени дела

Во овие историски моменти кога се одлучува за името, идентитетот и идината на нашата држава, како Демократска Фракција на ВМРО ДПМНЕ, не можеме да се изначудиме како тоа новото наметнато […]

Вести

Мицковски и Заев се договорилe заедно со претседателските избори вгодина да се одржат и вонредни парламентарни избори

Верувале или не, се случило и тоа! Наводно на иницијатива на еден познат македонски новинар, тој и поголема група новинари од македонските редакции, меѓу кои имало и блиски до премиерот […]

Вести

Со зголемувањето на даноците СДС удира по џебот на граѓаните

Со зголемувањето на даноците СДС удира по џебот на граѓаните и има намера да ги избрка странските инвеститори, но исто така да влијае неповолно на домашните инвеститори. ВМРО-ДПМНЕ силно ќе […]