Ознака: Христијан Мицковски

Вести

Мицковски: Комуникацијата меѓу АД ЕЛЕМ и владата мора да се одвива исклучиво преку процедури и закони

Директорот на АД ЕЛЕМ Христијан Мицковски во денешното гостување во Вестите на Телевизија Сител вели дека вчерашната изјава била невообичаен начин на комуникација, бидејќи досега комуникацијата меѓу владата и компанијата […]

Вести

Мицковски: Даночната политика на СДСМ ќе значи дополнително осиромашување на народот

По повод 27-от роденден на ВМРО-ДПМНЕ, чија прослава ќе биде оваа сабота, партијата ќе организира низа циклуси на панел дискусии. Денеска е организирана првата насловена како „Единствени кои носат инвестиции […]

Вести

Мицковски: Невработеноста падна на рекордно најниско ниво

Невработеноста падна на рекордно најниско ниво и сега изнесува 22.9%. Тоа е резултат кој директно влијае на стандардот на граѓаните и постигнување од кое сите имаат корист, истакна на денешната прес-конференција […]

Вести

Елем во моментов е во одлична кондиција, а правилното менаџирање во иднина значи и правилно користење на богатството на сите граѓани на Македонија

Јас можам да зборувам од името на Елем и тоа го зборував изминатиов период, на 15 мај Елем ги достави калкулациите од своето работење и она што го има зацртано […]