Ознака: Христијан Мицкоски

Вести

Заев и Мицкоски денес ќе го утврдат датумот за предвремени избори

Лидерите на СДСМ Зоран Заев и на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната лидерска средба во претседателската вила Водно, треба да го договорат датумот за одржување на предвремените парламентарни избори. Со […]

Македонија

Мицкоски: Економијата не се движи во вистинската насока, напротив во многу погрешна

Вистината е немилосрдна, а на лагата и се кратки нозете. За жал, во СДСМ не ја научија лекцијата и продолжуваат да ги следат лагите на Зоран Заев, а какви се […]

Македонија

Христијан Мицкоски им бакна рака на избрканите 8, гласајте против Ката и пак ќе сме другарчиња

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера оствари средба со осумчлената независна пратеничка група. Изненадувачкиот состанок се одржа во Собранието, а бил по иницијатива на лидерот на опозицијата. „На средбата се […]

Политички партии

Денес ВМРО-ДПМНЕ ќе бара оставка од Заев, техничка Влада и распуштање на Собранието

Денес во Собрание пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ  ќе поднесе барање за оставка на премиерот Зоран Заев, формирање техничка влада и иницијатива за распуштање на Парламентот. Ова го најави лидерот на […]

Македонија

Поднесовме интерпелација за најнеуспешниот министер за надворешни работи, објави Мицкоски

Поднесовме интерпелација за најнеуспешниот министер за надворешни работи, oбјави денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. “Никола Димитров со Заев донесоа капитулантски договор! Понижување и разградување на Македонските национални и државни интереси! […]

Македонија

Протестниот марш на ВМРО-ДПМНЕ во Кочани и барањата на Мицкоски

ВМРО-ДПМНЕ вчера оржа протестен марш во Кочани, а пред граѓаните се обрати лидерот на партијата, Христијан Мицкоски кој презентираше дел од барањата кои партијата ги доставува до Владата во име […]

Македонија

Одиме секој викенд низ градовите и секоја среда пред Владата, најави Мицкоски

Со извици „Оставка“ и „Избори“ пред Владата на Република Македонија започна протестот на ВМРО-ДПМНЕ. На неколкуте илјади граѓани, кои се одзвале на повикот на ВМРО-ДПМНЕ им се заблагодари лидерот на […]

Економија

Мицкоски: Црн ден за македонската економија, Владата покрај политичкиот хорор, приредува и економски ужас

-Уште еден црн ден за македонската економија, повисоки даноци од Владата кои удираат по стопанството и граѓанитe. Оваа криминална влада за да го покрие украденото, и да ги пополни дупките […]

Вести

Нема да има зголемување на цената на струјата

АД Електрани на Македонија нема да бара зголемување на цената на електричната енергија за тарифните потрошувачи, а негативното салдо од работењето на почетокот на годинава предизвикано со увозот на струја […]