Ознака: Хунта

Коментари

Македонија насилно стана ДВОЈАЗИЧНА. Законот испратен во СЛУЖБЕН ВЕСНИК

Насилието продолжува. Нема закон. Се се може кога те чуваат кордони полиција и кога користиш сила, брутална сила против голорак народ. Ама… се додека да му зоврие преку глава на […]

Избор на уредникот

Писмото за среќна нова 2019 година од Јане Ченто до неговиот син Методиј Ченто испратено преку неговиот адвокат

Мил мој сине Методиј, втора година како ќе ја дочекаш без твојот татко да биде покрај тебе и да се радува на дочек на новата година. Сега си мал и […]

Избор на уредникот

Видео од полициската бруталност на протестот на МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА

Видео од полициската бруталност на протестот на МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА. Погледнете го видеото ќе може да видите како полицаец, со висок чин го напаѓа во дел од секунда еден од уесниците […]

Вести

Алсат: МВР најави кривични против Бачев и Петровски

Полицијата најавува мерки против лидерот на проруската „Единствена Македонија“, Јанко Вачев и екс-функционерот на ВМРО-ДПМНЕ Филип Петровски за синоќешниот протест пред куќата на пратеникот Сашо Василевски и навредите што беа […]

Вести Македонија

Полициски упад во домот на Јани Бојаџи, татко му приведен

Почитувани, да, утринава во домот на моите родители во Струмица е извршен претрес и после неколку часа мојот татко Андони (75) е донесен во Скопје и приведен во полициската станица […]

Избор на уредникот

Шизофреник на денот: Што ако поскапел дизелот, сиромашните и онака не возат автомобили!

Бранимир Јовановиќ советник на Тевдовски забегал. Дефинитивно. Неговата логика ни во Бардовци (болницата) не поминува. Па сепак, оваа фигуринка е советник на министерот Тевдовски (импресиониран од Данска) и двајцата ни […]