Ознака: Хунтелар

Меѓународен фудбал

Пресврт – Хунтелар го продолжи договорот со Шалке

Трансфер-приказната околу Хунтелар целосно пропадна, односно доби пресврт откако холанѓанецот ја продолжи верност кон германскиот тим. Фудбалерот за кој веќе подолго време се пишуваше во контекст на трансфер од Шалке […]

Меѓународен фудбал

Арсенал почна преговори со Хунтелар

Клубот од Лондон почна официјални преговори за ангажман на холандскиот интернационалец од редовите на Шалке, Клас Јан Хунтелар, пренесуваат англиските медиуми. Холандскиот напаѓач веќе подолго време се поврзуваше со шпекулации […]

Меѓународен фудбал

Хунтелар во Арсенал

Според информациите кои ги пренесуваат англиските медиуми, се вели дека холанѓанецот Клас Јан-Хунтелар наскоро ќе се пресели во екипата на Арсенал. Имено, англиските медиуми шпекулираат дека 28-годишниот напаѓач на екипата […]

Меѓународен фудбал

Шалке: Арсенал нема пари за Хунтелар

Се погласни се шпекулациите дека Арсен Венгер во јануарскиот трансфер-период ќе го доведе холанѓанецот Клас Јан Хунтелар во редовите на Арсенал. Сепак, тимот на Шалке потенцира дека англискиот премиерлигаш нема […]