Ознака: хурем

Сцена

Што се случува со султанката Хурем?!

Убавата турска актерка Мерием Узерли, која  се прослави со улогата на легендарната султанка Хурем во  историскиот спектакал „Сулејман Величенствениот“, повторно доживеала неочекуван пресврт во животот…Како  што пишуваат турските медиуми Мерием […]

Сцена

Хурем со преслатката ќеркичка! Од мали нозе знае како да позира!

Мерјем Узерли, популарната Хурем од „Сулејман величенствениот“ го одушеви своите обожаватели со фотографијата која ја сподели на „инстаграм“ на која позира со својата ќерка Лара. Девојчето е цела на мајка си.На […]

Сцена

Хурем Махидевран и Хатиџе се пијанчат по дискотеки

Мерјем Узерли, Селма Ергеч и Нур Фетахоглу, ѕвездите од серијата „Сулејман Величествениот“ , љубовните маки ги лечат, опивајќи се по истанбулските клубови. Всушност турските медиуми пишуваат дека познатите Махидевран, Хатиџе […]

Занимливости

Фото: Секси Хурем разголена во турска бања

Популарната турска глумица Мерјем Узерли, која се прослави со улогата на султанката Хурем во серијта “Сулејман Величествениот“ снимила провокативни фотографии со новинарката Ајше Арман во турска бања во Турција. Новинарката […]

Занимливости

Турскиот премиер ја протера Хурем!

Тајип Ердоган и наредил на актерката Меријем Узерли да биде покриена со бурка, во спротивно ќе нареди снимањето на “Сулејман Величенствениот” засекогаш да биде прекинато. Турската актерка Меријем Узерли, која […]

Сцена

И Хурем ќе стапнува на лудиот камен

Во моментов најпопуларната турска актерка Мерием Узерли, го покажа својот веренички прстен.Златниот прстен кој на себе има бели камења во облик на солза кажа се-црвенокосата актерка наскоро ќе се венча […]