Ознака: Хјустон

Издвојуваме

Ураганот Харви се уште се наоѓа во Хјустон

Ураганот Харви, што во петокот во вечерните часови го погоди Тексас, се уште се движи околу поплавениот Хјустон.Би-Би-Си јави дека метеоролозите предвидуваат дека ураганот ќе го достигне врвот околу среда […]

Вести

Новинарски тим спаси камионџија од поплавите во Хјустон

Новинарски тим од телевизискиот канал КХОУ11 од Хјустон спаси возач на камион кој бил заглавен во возилото, во поплавите предизвикани од ураганот Харви.Репортерката Бренди Смит и нејзиниот снимател марио Сандовал, […]

Црна хроника

Уапсен монструмот кој брутално обезглави 68-годишен човек во продавница за авто делови

Монструозниот чин се случи во четвртокот навечер во Хјустон, Тексас, каде 62-годишниот Рејмонд Џексон наоружан со палка за бејзбол и мачета брутално го обезглавил 58-годишниот Енатолија Корсенд во продавницата за […]

Сцена

Една година без Витни Хјустон: Бурен живот и трагичен крај на една од најголемите диви на сите времиња

Пред точно една година светот се збогуваше со Витни Хјустон, една од најголемите диви на сите времиња. Проблематичната дива со чиј талент малкумина можат да се споредуваат, беше пронајдена мртва […]