Ознака: цариници

Македонија

Полицијата приведе цариници за примање поткуп

Вчера рано утрото во 3 часот на граничниот премин Табановце полицијата привела двајца цариници под сомнение за примање поткуп. СВР Куманово, Одделение за Криминалистичка полиција, Отсек за Економски криминалитет во […]