Ознака: царски рез

Живот

Лекари предупредуваат на „епидемија“ на царски резови

Бројот на породувања со царски рез е двојно зголемен во последните две децении и достигна епидемиска расзмери во некои земји, објавија лекари во списанието Лансет. Милиони жени секоја година се […]

Живот

8 нешта што не смеете да ги правите по царскиот рез

1. Избегнувајте да подигнувате што било потешко од вашето новороденче како и тешки физички активности. Исто така, избегнувајте ги и обврските низ домот што е можно подолго за побрзо да […]

Живот

Ултразвукот покажувал дека таа е бремена: При породување ја дочекало ГОЛЕМО ИЗНЕНАДУВАЊЕ!

Кладудија Апаресида Лопез е трудница од Бразил која девет месеци била убедена дека нормално ќе се породи.Меѓутоа, после царскиот рез, лекарите останале во шок бидејќи се воспоставило дека Клаудија не […]

Живот

„Царски рез? Значи ти всушност не се породи…“ ХРАБРА МАЈКА им возврати на сите со ваков начин на размислување

Текстот на Ли стана хит со 18 илјади споделувања и 20 илјади допаѓања на социјалните мрежи, а многу мајки ги споделија своите искуства со царскиот рез во коментарите.Ние сме луѓе […]

Видео

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ – ДЕЛИКАТНА СОДРЖИНА: Бебе излегува од стомак по царски рез!

За некои луѓе ова можеби е вознемирувачко видео, но зборува за природата која функционира на свој начин и нашето доаѓање на овој свет.Снимката од царски рез на која се гледа […]