Ознака: цду

Вести Свет

Се избира наследникот на Меркел

Денес во Хамбург, Германија почнува дводневната конференција на владејачката Христијанско-демократска унија – ЦДУ на која ќе биде избран новиот лидер на партијата, кој ќе ја наследи досегашната канцеларка Ангела Меркел. […]

Вести

Аксел Фишер: Со идната Влада на чело со Груевски заедно ќе се бориме за доближување на Македонија кон ЕУ и НАТО

Дојдов денеска од Германијa, Берлин за да ги поддржам моите пријатели од ВМРО-ДПМНЕ, носителот на изборната единица 3 Илија Димовски, техничкиот премиер Емил Димитриев, како и водачот на ВМРО-ДПМНЕ Никола […]

Вести

Фишер: Груевски ќе биде претседател на новата Влада, а ВМРО-ДПМНЕ мнозинство во Парламентот

-Дојдов денеска од Германија за да ги поддржам моите пријатели од ВМРО-ДПМНЕ како и водачот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, кој што сум сигурен дека ќе биде следниот претседател на новата […]