Ознака: ЦЕИ

Балкан Вести

Самит на ЦЕИ во Загреб

Во Загреб денес се одржува работниот дел од средбата на лидерите на 18-те земји членки на Централноевропската иницијатива (ЦЕИ). Самитот официјално започна синоќа со свечена вечера во хотелот „Еспланада“. Од вкупно 18 […]

Вести

Билатерален состанок на Вељаноски на маргините на Парламентарниот состанок на ЦЕИ

На маргините на Парламентарниот состанок на земји од Централно-Источна Европа што се одржа во Варшава, претседателот на Собранието на Република Македонија Трајко Вељаноски оствари повеќе билатерални средби со претседатели на […]