Ознака: целер

Вести

Коциќ: Концетрациите на арсенот во почвата загрижувачки, најголеми кај целерот

Концетрации на арсенот во почвата се на загрижувачко високо ниво. Помалку концетрации има во зелката и морков, но фрапирачко висока е во целерот, во кој има 16 пати поголема концетрација […]

Uncategorized

Намирници за добро расположение

Поправете го лошото расположение со овие намирници: Јагоди, портокали, манго Витаминот Ц го зајакнува имунитетот но и го поправа лошото расположение. Овој силен антиоксидант се покажа како одлично оружје во […]

Кулинарство

ЗАБОРАВЕТЕ НА СОКОВИТЕ: Убавиците полудеа по СУПИТЕ ЗА СЛАБЕЕЊЕ

Во однос на минатата година, кога зелениот сок им беше фаворит на убавиците во Холивуд, сега се повеќе од девојките се насочуваат кон супите кои лесно се подготвуваат и се […]