Ознака: центар на Скопје

Македонија

Во сообраќајка во центарот на Скопје тешко повредено едно лице

Ноќеска, 45 минути по полноќ било пријавено дека на крстосницата од булеварот „Климент Охридски“ и улицата „Димитрија Чуповски“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „даеву тико“ со скопски […]

Македонија

Во тешка сообраќајна несреќа во центарот на Скопје тешко повредено едно лице

Рано утринава во 05.15 часот на крстосницата од улицата „Аминта Трети“ со улица „Орце Николов“ во Скопје се случила сообраќајна незгода во која едно лице се здобило со тешки повреди […]

Живот

Пожар во куќа во центарот на Скопје

Пожар избувна изутринава во куќа во близина на Домот на градежници во центарот на Скопје, изјави за МИА, командантот на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски. – Во […]

Македонија

Во центарот на Скопје колабираше момче со шприц во раце

Онесвестено момче лежеше на клупа на плоштадот ВМРО во центарот на Скопје. По дојава од случајни минувачи Брзата помош го транспортираше во болница. Лицето со себе имало и шприц, објави “НетПрес“. […]

Македонија

Нов парк “Ибни Пајко“ во центарот на Скопје

На левата страна на Вардар во срцето на некогашното Пајко Маало, веднаш зад Националната филхармонија денес е отворен новиот градски парк “Ибни Пајко” со површина од околу 11.000 метри квадратни. […]

Меѓународен фудбал

Полски навивачи уапсени заради тепачка во центарот на Скопје (ВИДЕО)

Полската фудбалска репрезентација денес и гостува на Македонија во натпревар од квалификациите за ЕП 2020. Дел од навивачите кои уште вчера пристигнале во Скопје, веќе успеале да предизвикаат инцидент во […]