Ознака: церемонија

Занимливости

Полициски кучиња испратени во пензија со посебна церемонија

На црвен тепих и со интонирање на националната химна во Еквадор беа испратени во пензија 61 полициско куче. По неколку години поминати во откривање дрога повеќето пензионирани кучиња ќе бидат […]

Видео

ВИДЕО: Таа има 12, а тој 37 години. Тоа што го направи на свадбата ги запрепаси присутните

Пред црквата се собрале над стотина луѓе за да го искажат своето незадоволство на првата венчавка на малолетно дете со постар човек.12-годишната Теа требала да се омажи за 37 годишниот […]