Ознака: Цеца Ражњатовиќ

Сцена

Првично се пофали дека е негативна: Цеца позитивна на корона

Цеца Ражнатовиќ е позитивна на корона вирус. Фолк ѕвездата првично направи серолошки тест од венска крв, кој покажал дека е негативна. Сепак после тоа таа направила и ПЦР тест, кој […]

Сцена

Вилата на Цеца никогаш поукрасена: Балони на сите страни, а на влезот пораката за внукот најмногу го разнежни Вељко

Вечерва во семејната вила на пејачката Цеца се подготвува вистинска забава и мекици за раѓањето на нејзиниот внук Жељко Ражнатовиќ. Луксузната забава веќе започна, а во домот трубачите свират без […]

Сцена

Пејачката ја снимаше Анастасија и нејзиното момче- еден детаљ ќе ви открие во каков однос е Цеца со идниот зет

Фолк пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ покажа на сите каков иден зет ќе има, а доказ за тоа е видео снимката која ја направи пејачката. Иако таа ретко снима детали од […]

Сцена

Децата не смее да се вратат дома, а сестра и има забрана да доаѓа- Цеца оваа информација ја крие од сите!

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ ги почитува мерките за изолација и од својот дом направила вистински карантин. Вељко со сопругата Богдана е во Тител, родното место на неговата сопруга, додека Анастасија […]

Сцена

Кој и да стои зад оваа подмолна игра верувам дека ќе биде запрен!

По вртоглавиот раст на следбеници на нејзиниот тим на Инстаграм Цеца Ражњатовиќ свесна дека ова е “нечија подмолна игра“ побара проблемот со кој се соочи да го реши социјалата мрежа. За […]

Сцена

Згодниот бугарски манекен “одлепи“ по Цеца

Светлана Цеца Ражњатовиќ неодамна со гламурозна забава го прослави својот 45. роденден, а сите кои присустуваа на таа вечер беа воодушевени од нејзиниот изглед. Фолк пејачката често на Инстаграм прикачува […]

Сцена

„Цецо, внимавај на синот, следниот пат нема да се спаси“

На Цеца Ражњатовиќ и нејзиниот син Вељко им пристигнаа сериозни закани.Предраг Ранковиќ од Крушевац, братучед на некогашниот фудбалер Драгиша Биниќ, ја навреди познатата пејачка и упати заканувачки зборови. Тој порача […]

Сцена

Цеца пресуди: Еве што мисли за новата девојка на Вељко!

Вељко Ражњатовиќ, син на најпопуларната балканска ѕвезда Цеца Ражњатовиќ, е во врска со младата водителка Ксенија Бујишќ. Најголемата ѕвезда на нашите простори, Светлана-Цеца Ражњатовиќ го сподели своето мислење за новата […]