Ознака: циркуз

Вести

Мицкоски бара опозицијата да го предлага јавниот обвинител, за Заев предлозите на ВМРО-ДПМНЕ доаѓаат од Будимпешта

Двајцата лидери со спротивставени ставови околу законот и меѓусебни обвинувања за кочење на процесот. Опозицијата прифаќа средба на работните групи доколку нивните забелешки и предлози се прифатат, власта обвинува за […]

Коментари

Ја спукаа ли и Мицковски и Јанчев? По кавгата со Груевски на повидок ново цепање на партијата?

Не така одамна дојдоа сигнали дека една амбасада гледа можен наследник на Мицковски во градоначалникот на Кавадарци (единствената урбана општина која што Мицковски ја освои во својство на секретар на […]

Избор на уредникот

Година на мајмунот во Македонија – секојдневни мајмунлаци насекаде

– Улицата пред стадионот во Скопје именувана во “Столтенбергова” во чест на Јенс Столтенберг, генералниот секретар на НАТО.  – Ќерката на Димитров добила стипендија од 40 000 евра годишно. И […]

Вести

Само СДСМ можат да направат политички циркуз од тоа што решиле колективно да одат на одмор у Грчка

Новинарот Цветин Чилиманов се пошегува со денешната одлука на СДСМ да го замрзне своето учество во Собранието на Република Македонија, забележувајќи дека: „Само СДСМ можат да направат политички циркуз од […]