Ознака: циста

Вести

На скопска Гинекологија извадена циста тешка 90 килограми од 45-годишна жена

90 килограми циста е извадена од стомакот на 45 годишна жена на Клиниката за гинекологија и акушерство. Жената дошла во тешка здравствена состојба. Според ковид протоколите жената била тестирана за […]

Нега и убавина

ДАЛИ СЕ ОПАСНИ ЦИСТИТЕ НА ЈАЈНИЦИТЕ?

ДАЛИ СЕ ОПАСНИ ЦИСТИТЕ НА ЈАЈНИЦИТЕ? Во текот на животот жените често се среќаваат со цисти на јајниците кои се јавуваат поради хормонален дисбаланс. Прочитајте повеќе за оваа проблематика, како […]

Живот

Мојот 6- месечен син пред сите доктори забележа дека имам рак на дојка

Сара Боил (26) тврди дека нејзиниот 6- месечен син Теди „ѝ го спасил животот“ откако ѝ помогнал да воочи дека боледува од рак на дојка.Според зборовите на Боил , бебето […]

Живот

Предупредување за жените: Никогаш немојте да го јадете овој дел од пилето!

Оваа приказна  е од еден читател, прочитајте го овој текст  за повеќе информации  за ова предупредување!„Моја пријателка  неодамна  имаше израсток  во својата утроба и  во текот на операцијата  отстранета ѝ […]

Видео

Видео: На грбот ѝ се појавил овој ужас: Нема да ви биде добро кога ќе видите што излезе од него…

На грбот ѝ се појавил овој ужас…Не е за луѓе со слаб желудник.На ова видео е прикажано отстранување на инфицирана циста. Овој оперативен зафат е извршен под локална анестезија. Не […]