Ознака: цистерна

Балкан

Го има и ова: Попот осветуваше цистерна а верниците…

Го има и ова: Попот осветуваше цистерна а верниците…Пливањето по светиот крст, обичај кој традиционално се оджува на празникот Богојавление, се организира и низ цела Србија. По обичај, општината Јагодина […]

Вести

Секоја трета цистерна која ја плаќаат струмичани завршува во џебот на Заев!

Големиот скандал со криминалот со превозот во општина Струмица, од каде спротивно на законот Заев доделувал тендери на понуди кои биле неколкукратно поголеми од понудите на останатите комапнии, ги предизвика […]