Ознака: црвенковски

Издвојуваме

Фото: Ховит потврди дека Бранко манипулира со датумот за изборите – воопшто не е договаран датум за предвремени избори

На својот Твитер профил известувачот за Република Македонија од Европскиот парламент, Ричард Ховит, објави дека воопшто не се договарало за предвремени избори на средбата со лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ.  […]

Издвојуваме

Ексклузивно: Груевски и Црвенковски 100:0

Лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски иако промовираше жесток став за бојкот, се покори и реши да оди на локални избори.  Немаше никаков договор за предвремени парламентарни избори, ниту пак одложување […]

Издвојуваме

Заев е сепак против бојкотот на Црвенковски

Градоначалникот на Струмица Зоран Заев, призна дека тој и градоначалниците на Куманово и Охрид се против бојкотот на нивниот лидер Бранко Црвенковски.  Заев се согласи со предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за […]

Вести

Заев во судир со Црвенковски

Градоначалникот на Струмица, Зоран Заев, повел внатрепартиска кампања за расчистување на актуелната позиција на партијата, која за него била погрешна. Заев изреволтиран од постапката на Стевче Јакимовски, со која показува […]

Издвојуваме

И Јакимовски не остана покус – му сврте грб на Црвенковски

И Јакимовски не остана покус – му сврте грб на лидерот на СДСМ, Црвенковски. Тој синоќа ја достави кадидатурата за градоначалник на општина Карпош. Стефче Јакимовски изјави дека оваа одлука […]

Издвојуваме

Односот на Црвенковски нанесува меѓународна штета

Црвенковски остана на својата одлука да ги бојкотира локалните избори, иако е свесен дека тоа може да и наштети на Македонија на меѓународен палн. Апелите од меѓународните институции не го […]

Издвојуваме

Јакимовски: Еве зошто решив да се кандидирам во Карпош

Почитувани граѓани на Општина Карпош Чувствувам морална обврска, како досегашен градоначалник на Општина Карпош и од скоро кандидат за градоначалник на следните локални избори, на граѓаните на Карпош, но и […]

Издвојуваме

Црвенковски го избрка Јакимовски од партијата!

Распука ситуацијата во опозициската СДСМ. Стефче Јакимовски еден од највлијателните припадници на СДСМ, реши да се кандидира за градоначалник на општина Карпош, па Црвенковски реши да го избрка од паријата, […]