Ознака: црвено месо

Нега и убавина

7 видови храна кои не би требало да ги консумираме во зима

Свежите, сочни производи може да делуваат како одлична опција за зимските денови, сепак, треба да имаме предвид дека во текот на овие постудени месеци, повеќето од нив пристигнуваат од потоплите […]

Живот

Црвеното месо поврзано со зголемен ризик од рак на дојка

Честата конзумација на црвено месо во раната детска возраст може да доведе до благо зголемување на ризикот од рак на дојка, тврдат научници од Харвард. Според нив, намалувањето на конзумацијата […]

Живот

Четири намирници кои не прават нервозни

Постои храна која го забрзува метаболизмот, го запира производството на адреналин, краткотрајно ни дава енергија а веднаш по тоа сме многу напнати.Солена храна. Избегнувајте да внесувате солена храна особено кога […]