Ознака: црвен картон

Меѓународен фудбал

Анчелоти смета дека Ибра не заслужил црвен картон

Тренерот на Пари Сен Жермен, Карло Анчелоти е незадоволен и покрај победата на неговиот тим на „Местаља“ со 2:1, во првиот осмина финален натпревар во Лигата на шампиони.Пари Сен Жерман, […]

Меѓународен фудбал

(Видео) Добил црвен картон по само 5 секунди игра

На натпреварот меѓу Нагоја и Шмизуа гледачите биле сведок на мошне чуден настан. Такахиро Масукава успеал да заработи црвен картон после само 5 секунди игра. Одбранбениот фудбалер на Нагоја по […]