Ознака: црвен тепих

Сцена

Гламур и маски на црвениот тепих во Венеција

Заштитните протоколи за ковид-19 немаа влијание врз гламурот на холивудските ѕвезди, и покрај тоа што актерите со маски на лицата прошетаа на црвениот тепих за време на отворањето на Венецискиот […]

Сцена

На доделувањето на Оскарите носеше тоалета стара 16 години и остави посилен впечаток од многу колешки

И додека повеќето славни дами на доделувањето на Оскарите се појавија во креации од најновите колекции на дизајнерските куќи, актерката Елизабет Бенкс носеше тоалета која ја пронашла во својот ормар. […]

Мода

Ова е најубавиот фустан од црвениот тепих во 2018

На „модниот Оскар“ одржан во Лондон, неодамна се прогласени најдобрите дизајнери и модели на годината, а избран беше и главниот фустан за 2018 година. Мислењето на експертите од модната индустрија […]

Сцена

Дали за добар стајлинг е потребна и добра количина на пари?

Претставничката на врвниот гламур уште еднаш заблеска на црвениот тепих. Претставничката на врвниот гламур уште еднаш заблеска на црвениот тепих. Меѓутоа, сигурни сме дека сите ние исто така би измамиле […]

Сцена

Заводлива: Адријана Лима на црвениот тепих во проѕирен златен фустан

Бразилската манекенка ги покажала сите свои адути. Адријана Лима вчеравечер мамела погледи на amfAR галата, свечен настан кој се одржува секоја година во склоп на Канскиот филмски фестивал. Прекрасниот ангел […]

Сцена

И на 79 години изгледа најмалку двојно помладо…

Црвениот килим на синоќешното доделување на “Emi” наградите во Лос Анџелес, беше одличен повод и за актерката Џејн Фонда да заблеска. Но во буквална смисла на зборот…Можеби модните критичари и […]