Ознака: црна магија

Вести

Им земала 250.000 денари за да им ја тргне магијата

Полицијата во Струга поднесе кривична пријава против Ф.М. (49) од Република Албанија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“ и против И.В. (43) од Прилеп поради постоење […]

Балкан

БИЛА ОПСЕДНАТА СО ЦРНА МАГИЈА: Наташа и ги ископала очите и ѝ ги исекла ушите на тетка и, а потоа…

Наташа Николчевиќ (28) од Белград е уапсена во саботата по монструозното убиство на својата тетка Драгиња Николчевиќ (80) на која со нож и ги ископала очите и ѝ ги отсекла […]