Ознака: црн ден

Балкан

Црн ден за Србија: Починаа 13, а забележаа нови 299 случаи со корона вирус

Според последните информации во Србија, до денеска во 15 часот, потврдено е присуство на корона вирусот кај уште 299 лица. Во истиот период, починаа 13 пациенти, што е највисок број […]