Ознака: црн дроб

Здравје

Коктел за целосно чистење на црниот дроб и цревата од токсини – моќна комбинација со магичен ефект

Црниот дроб и цревата спаѓаат помеѓу најактивните органи – тие се задолжени за чистење на телото со тоа што го земаат она што му е потребно на организмот, а целиот […]

Здравје

Ликер од мушмули: Го прочистува црниот дроб, ги регулира холестеролот и варењето на храната

Во време кога природата полека се подготвува за зимски сон, на едно овошје сега му почнува сезоната. Тоа е мушмулата. Токму сега е вистинското време за берба на ова запоставено […]

Здравје

Супа која комплетно го чисти црниот дроб и дигестивниот систем – ги исфрла токсините и го зајакнува организмот

Оваа супа е препорачана и од страна на многу лекари. Потребни состојки: – 1/2 репка – 1 голем домат – 2 поголеми моркови – 2 чешниња лук Начин на припрема: […]

Нега и убавина

Кога црниот дроб е полн со токсини се дебелеете: Со овој напиток исчистете го за 72 часа

Кога црниот дроб е полн со токсини, тогаш не е во сосојба да ја врши својата функција нормално.Многумина не земаат во предвид дека празен црн дроб е оној кој одредува […]

Живот

За здрав црн дроб! Пијте го овој напиток месец дена и ќе бидете здрави како дрен!

Црниот дроб е орган кој помага во  регулација на крвта,  го  стимулира варењето и  го  јакне имунитетот на организмот. Освен тоа, црниот дроб ја прочистува крвта и ги  елиминира токсините […]

Видео

ВИДЕО: Погледнете како изгледа црниот дроб после само 60 испушени цигари!

Професор на еден универзитет одлучи да направи експеримент и да им покаже на учениците како изгледа црниот дроб.Тој спореди здрав и црн дроб на пушач, а разликата е неверојатна. Доволно […]