Ознака: цртежи

Занимливости

Невин поминал 27 години зад решетки: Конечно е пуштен поради своите цртежи

Затвореник од САД е пуштен на слобода откако после 27 години е докажано дека не е виновен, а целиот процес на ослободување го започнаа неговите цртежи од голф терен. Неговиот […]

Видео

ПРОТРИЈТЕ ГИ ОЧИТЕ: Оваа слика не е онаква, каква што се чини на прв поглед!

Пол Смит е роден во 1920 година со церебрална парализа, сериозно нарушување кое влијае врз работата на мозокот и движењето на телото.Во негово време, луѓето со ова нарушување не можеле […]