Ознака: Чавков

Вести

Јанакиески, Ристовски, Бришковска, Божиновски и Чавков давале наредби за 27априлскиот упад?

Нинџа ги разоткри функционерите кои ги давале наредбите за упадот во собранието на 27 април лани. Според него посочените биле на осмиот спрат во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ и секој имал […]

Вести

Чавков во тешка здравствена состојба и штрајкува со глад

Поранешниот министер за внатрешни работи Митко Чавков, кому судот му одреди мерка притвор за случувањата во Собранието од 27-ми април, штрајкува со глад во затворот во Шутка.Чавков е во тешка […]

Вести

Полициски службеник на социјалните мрежи изнесе детали за притворениот Чавков

Полициски службеник на социјалните мрежи изнесува детали од Истражниот затвор во Шутка за притворениот Митко Чавков. Toj ја објавил фотографијата на една од групите на Фејсбук, а под неа во […]