Ознака: Чаир

Црна хроника

Детали за пукањето во Чаир, рафали од калашњикови ја активираше полицијата

Попладнево по 15:00 часот во близина на комплексот Чаирчанка во Чаир, пред продавница за автомобилски делови, беше пукано со огнено оружје. Според очевидци, судирот се случил помеѓу две групи млади […]

Вести

Почнуваат протести во шест градови поради поскапувањето на електричната енергија

Протесниот марш против поскапувањето на електричната енергија доби големи размери. Протестите во Скопје, Тетово, Гостивар, Дебар, Кичево и Струга ќе почнат во 18 часот, а во Куманово во 14 часот. […]

Вести

Чаир, Аеродром и Гази Баба со најмногу заразени од коронавирус, еве каква е состојбата низ цело Скопје

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје): • Чаир – 150 • Аеродром – 132 • […]

Вести

Чаир сѐ уште со најголем број на активни случаи, во Аеродром и Кисела Вода се намалува бројот

Скопската општина Чаир сѐ уште е на врвот по бројот на активни случаи со коронавирусот. Иако вчера бројот беше речиси идентичен со Аеродром и Кисела Вода, денешната статистика на Министерството […]

Вести

Штип со над 400 заразени зад Скопје, Аеродром се приближува кон Чаир

Од почетокот на епидемијата до денес бројката на заразени во земјава викендов надмина 10.000, па денеска е 10.213. најмногу заразени се уште има во главниот град каде се регистрирани 1.876 […]

Скопје

Филипче: Главно жариште на КОРОНА ВИРУСОТ сега е Скопје

Филипче: Главно жариште на КОРОНА ВИРУСОТ сега е Скопје Филипќе на денешната прес конференција потенцирате дека посебно опасно е во Чаир, каде што има најголем број потврдени случаи и каде […]

Вести

Чаир и натаму со најголем број заболени, еве каква е состојбата во останатите скопски општини

Скопје е градот во кој се регистрирани најголем број на случаи на коронавирус во земјава. Зад него е Тетово со 145 активни случаи, а двата града и нивните региони се […]

Вести

Во Чаир најголем број активни случаи, најмалку во Сопиште

Главниот град и денеска со најголем број новозаболени од Ковид-19, вкупно 63, а од скопските општини Чаир предничи според бројот на активни случаи заразени од коронавирусот – 152, покажува најновата […]