Ознака: чанти

Мода

Трите најпопуларни чанти во светот

Oнлајн пребарувачот „Lyst“ направи истражување за тоа кои се најпопуларните брендови за првиот квартал од годинава, но воедно и за најпопуларните модни додатоци. Резултатите покажуваат дека „Off White“, „Гучи“ и […]

Живот

На чантите има повеќе бактерии отколку во тоалетната школка

Според најново истражување на Институтот „Гуд Хаускипинг“, во домот постојат осум места и предмети, на кои има повеќе бактерии отколку во тоалетната школка.Меѓу нив се и четкицата за заби, далечинскиот […]

Мода

Топ 10 вечерни чанти од Зара

 Во прилог ви донесуваме топ 10 чанти за вечерни излегувања од Зара. Овој супер бренд неодамна ја отвори најголемата Зара продавница на Балканот. Со интересната и квалитетна гардероба брзо ги […]

Мода

Чанти од H&M

Овие чанти на модниот бренд H&M се веќе апсолутен хит. Одлични се за есен и зима и лесни за комбинирање. Едноставни, практични но истовремено ќе внесат мала промена во вашиот […]