Ознака: часовник

Живот

Никако не ги чувајте овие работи: Сите ги имаме дома, а ни носат несреќа

Расипан часовник – според фенг шуи, скршените работи треба да ги исфрлите од куќата, а особено скршените часовници. Тие наводно укажуваат на несреќни настани во иднина. Црна врата – според […]

Вести

Во Швајцарија промовиран луксузен часовник со знакот на биткоин

Познатата швајцарска компанија „Франк Милер Куве“ го претстави новиот модел часовници во ограничен тираж, наречени „Енкрипто“, со знакот на биткоинот на себе. Часовникот е дизајниран во соработка со компанијата што […]

Сцена

Ана Бекута не го трга часовникот од поранешниот-Како реагира нејзиниот сакан на ова?

Пејачката Ана Бекута не го трга од својата рака ролексот од 10.000 евра кој и го купи љубовникот со кој се забавуваше пред Милутин. Тоа можеше да се забележи и […]

Вести

„Часовникот на судниот ден“: Од катастрофа сме оддалечени само 2 и пол минути

Само еднаш во поновата историја, светот бил поблиску до уништување од денес, објавиле научниците на настанот „Bulletin of the atomic scientists“, собир на одговорните за поместување на минутите на т.н. […]

Занимливости

Народни верувања: Што ќе се случи ако оставите неиспиен пијалок на гости или ако девојка му подари часовник на момче!

Од секогаш се верувало  дека некои појави можат да ги  предвидат  случките кои  следуваат. Постои голем број на непишани правила кои се однесуваат на работите кои  можат да донесат несреќа […]

Фото

Предоцна сфатиле: Обрнете внимание! Дали гледате нешто сомнително на оваа фотографија?

По завршувањето на одморот, враќањето на обврските и не е баш безболно. Најдобра „утеха“ се фотографиите со кои се чува дел од таа оаза.Меѓутоа, дечко и девојка се шокирале откако […]

Сцена

БРУТАЛНО: Го прашаа Саша Матиќ зошто носи часовник: Со одговорот ИМ ГИ ЗАТНА УСТИТЕ на сите!

Се работи за навредливите пораки кои ги чита Огнен, а оваа гласела: – Ако Саша може да носи часовник, јас можам да носам прслуче по дома.Во последната емисија на популарниот српски […]