Ознака: чевли

Живот

По овој текст никогаш повеќе нема да влезете и да прошетате со чевли низ вашиот дом

Во многу култури е правило да се остават чевлите пред врата, но своевремено, најверојатно гледајќи ги странските филмови, ова практика се „заборавила“. Но, ако ова сте го правеле претходно, престанете […]

Мода

Во какви чевли ќе ја дочекаме пролетта 2020?

Судејќи по понудата на бутиците, мокасинките се враќаат на големата модна врата оваа пролет 2020-та. Некои трендови се безвременски и се спротивставуваат на сите модни новитети, со мали стилски промени. […]

Uncategorized

Бебешка пудра во чевлите против плускавици, кокосово масло за чистење лице – 10 корисни совети за убавина

Секоја жена сака да изгледа најдобро, секогаш. Без разлика дали се работи за излегување во шопинг, дружење со пријатели или тренирање во сала. За жал, поради зафатен и брз живот, […]

Живот

Најкратката и најтажната приказна на светот: Има само шест збора, но ќе ви го скрши срцето

Легендарниот Ернест Хемингвеј бил многу млад кога во текот на разговорот со колегите писатели, многу повозрасни од него, одлучил да се пофали по секоја цена, па што сака нека биде. […]

Занимливости

Како обичните чорапи да не ѕиркаат од летните чевли?

Во летен период, кога претежно носиме балетанки и мокасинки, соодветните чорапи знаат да бидат предизвик. Па, како обичните чорапи да ги минимизирате, за да не ѕиркаат од чевлите? Брендот за […]

Мода

Модниот свет и оваа година е заљубен во шармантните чевли кои се хит секое лето

Иако секое лето се појавуваат некои нови трендови на чевли во кои се заљубува модниот свет, еден безвременски модел не изглегува од мода веќе со децении. Станува збор за еспадрили […]