Ознака: чедомир јовановиќ

Македонија

Заев му понудил на Чедомир Јовановиќ да биде советник во македонската Влада!?

Според написот на српскиот весник „Блиц“ македонскиот премиер Зоран Заев му понудил на лидерот на Либерално демократската партија на Србија, Чедомир Јовановиќ, да биде советник за регионални односи и европски […]

Сцена

ТЕШКИ ДЕНОВИ ЗА ЦЕЦА: „Фрлете ја во самица со стаорци“

Испливаа во јавноста страшни детали од животот на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ.Некогашниот потпретседател на Владата на Србија, Чедомир Јовановиќ, во текот на акцијата „Сабја“ и вонредната состојба воведена во Србија […]