Ознака: чекори

Нега и убавина

Колку треба да пешачите за да ослабете?

Многумина од нас се занимаваат со спорт, одат во теретана, држат диета. Сепак, низа истражувања докажуваат дека секојдневните прошетки не се ништо помалку ефикасни во борбата против вишокот килограми. Поминатото […]

Сцена

По сите бури – огромна радост во домот на Беквалац

Животот на српската пејачка Наташа Беквалац речици и да се враќа во нормала откако оваа пролет преживеа вистински пекол. Имено откако таа беше претепана од поранешниот сопруг Лука Лазукиќ еден […]

Љубов и секс

Како да го натерате да се заљуби во вас?

Во најголемиот број на случаи, девојките веднаш ја покажуваат нивната емотивна поврзаност после одличен секс. Тие стануваат ултра-флексибилни и апсурдно внимателни со нивното момче. Стануваат исклучително нежни кон него а, […]