Ознака: чернобил

Видео Контроверзни фајлови

Ќе биде потрагично од Чернобил – мислење за 5Г технологијата (видео)

Ќе биде потрагично од Чернобил – мислење за 5Г технологијата (видео) Погледајте го видеото кое предупредува што носи 5Г технологијата. Опасностите се еминентни. А како што знаете вчера имаше информации […]

Вести

Чернобил е туристичка атракција: Не смее ништо да се допира и да се зема за дома, а еве колку чини турата

Хит серијата Чернобил, натера многу фанови да заминат во Украина и одблиску да ја видат најголемата нуклеарна катастрофа во историјата што ја потресе Европа во осумдесеттите години. Посетата вклучува обиколка […]

Видео

Мутирани волци од Чернобил: Погледнете го овој радиоактивен ЅВЕР (ВИДЕО)

Волците кои живееле во близина на најголемата светска еколошка катастрофа – Чернобил, сега се распространети ширум светот, а научниците стравуваат дека тие може да се шират мутирани гени. Тие со својата […]

Занимливости

Чернобил после катастрофата: Вака денеска изгледа градот во кој никој не смее да живее уште 300 години

Нуклеарниот пожар ослободил 400 пати повеќе радијација отколку атомската бомба фрлена на Хирошима. Нуклеарната катастрофа во Чернобил, која важи за најлоша во историјата на човештвото, се случи пред 32 години […]

Вести

Се урна дел од покривот на нуклеарката Чернобил, нема опасност

Дел од покривот на украинската нуклеарна централа во Чернобил се урнала ноќта кон средата поради тежината на снегот, но нема никаква опасност од радијација, јавија украинските и руските медиуми во […]