Ознака: честитки

Вести

Велика Британија по грешка му честитала и на Трамп

Техничка грешка довела до тоа делови од честитката на американскиот претседател Доналд Трамп да бидат видливи и во службениот твит кој британскиот премиер Борис Џонсон му го упатил на Џо […]

Вести

Груевски со честитка по повод 11 Октомври

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски го честиташе денешниот голем државен празник, 11 Октомври – Денот на народното востание.Денот на народното востание, ја демонстрираше желбата на македонскиот народ за слобода и […]

Вести

Претседателот Иванов упати честитка за победата и пласманот на ФК „Вардар“

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов им ја честита победата и пласманот во Лигата на Европа на фудбалскиот клуб „Вардар“.– Ви ја честитам победата, историскиот успех на екипата на ФК […]

Вести

Честитка од друштвото „Илинден“ од Тирана

Македонското друштво „Илинден“ со седиште во Тирана и разгранокот на друштвото за Голо Брдо по повод двата историски Илиндена упатија честика до сите Македонци.  – Почитувани Македонци и Македонки во […]