Ознака: четворица загинати

Свет

При пад на хеликоптер во Норвешка најмалку четворица загинати

Најмалку четири лица загинаа, едно е исчезнато, а уште едно е повредено откако во северна Норвешка се урна патнички хеликоптер, јавија спасувачките служби. На летот на хеликопетерот од моделот Airbus […]