Ознака: четворица полицајци

Свет

Со нож убиени четворица полицајци во полициската станица во Париз

Напаѓач вооружен со нож влетал во полициска станица во центарот на Париз, во близина на катедралата “Нотр Дам“ и убил четворица полицајци. Според првичните информации напаѓачот е убиен, а мотивите за […]