Ознака: чизми

Сцена

По паузата, Меланија Трамп повторно во јавност: Сите зборуваат за нејзините чизми

Меланија Трамп отпатувала за Флорида на имотот Мар а Лаго заедно со својот сопруг Доналд Трамп и 12-годишниот син Барон. За патувањето, првата дама на САД носела модна комбинација во […]

Мода

Овие модели на чизми ќе ги носиме до крајот на зимата

Чизмите инспирирани од деведесеттите години во последните неколку сезони се исклучиво популарни. Особено „комбат“ чизмите ги гледаме во модните комбинации на сите трендсетерки и модни блогерски. На наша среќа, постојат […]

Сцена

Чизмите на Мишел Обама: Ова не смее да си го дозволи ниту една (прва) дама

САД- Светкавите чизми на експрвата дама на САД Мишел Обама за промоција на мемоарите „Becoming“ во центарот „Беркли“ во Бруклин, ја шокираше модната Америка. Домаќинка и беше, уште една модна […]

Мода

Нема ништо посексапилно од здолниште и високи чизми: Одбегнете го вулгарниот изглед и бидете отмени!

Во денешно време, најголем тренд е експериментирањето под називот „Mix&Match“. Дозволено е комбинирањето на најразлични дезени, материјали и бои без граници. Сепак, со некои работи многу е лесно да се […]

Мода

Како да носите чизми до глуждови во комбинација со фармерки?

Чизмите до глужд владеат со модниот свет во последниве неколку години и изгледа дека нивното место на врвот уште долго време нема да биде нарушено. Но, иако тие изгледаат одлично […]

Сцена

Храбар чекор: Џенифер прошета само во кошула и чизми

Џенифер Лопез предизвикала вистинско модно поместување, кога на улиците во Њујорк се појавила во бела машка кошула и високи трапер чизми. Критичарите се фатија за глава. Кошула и чизми? Во […]

Мода

Овие чизми само што се појавија, а богатите девојки се луди по нив!

Дали ова се највпечатливите чизми кои некогаш сте ги виделе?!Таман кога помисливме дека модните куќи веќе не можат да не изненадат, тие не убедија во спротивното. Судејќи по Инстаграм профилите […]