Ознака: Чиле

Вести

Земјотрес со интензитет од 5,9 степени по Рихтеровата скала е регистриран во Чиле

Земјотрес со интензитет од 5,9 степени по Рихтеровата скала беше регистриран вчера во близина на брегот на Чиле, пренесе агенција ТАСС, повикувајќи се на геофизичкиот институт на САД.Епицентарот на потресот […]