Ознака: член 7

Вести Свет

Елитата во Брисел немоќна,Полска се заканува со вето

Полска вети дека ќе стави вето на санкции против Унгарија Полска објави дека ќе се спротивстави на можните санкции против Унгарија, која е обвинета за кршење на прописите на ЕУ […]