Ознака: чоколаден леб

Кулинарство

Направете си чоколаден леб каков што досега немате пробано

Ваков десерт сигурно не сте пробале досега. Направете го уште утре. Потребни состојки:180 г путер, омекнат на собна температура180 г шеќер3 јајца, матени125 г саморастечко брашно100 г мелени бадеми1/2 лажичка […]

Кулинарство

Чоколаден леб од банани со јаболка и ореви: Неодоливо божествен вкус кој се памети

Ви предлагаме рецепт за едноставно и вкусно насладување. Овој леб може да биде совршена ужинка или појадок за вас и вашите деца! Чоколаден леб од банани со јаболка и ореви: […]