Ознака: чоколадна торта

Кулинарство

Одлична за Новогодишната ноќ: Чоколадна торта со костени и бадеми

Одличен предлог за торта за Новогодишната ноќ. Изненадете ги пријателите… Потребно е: 500 г мармалад од костени 200 г млечно чоколадо 200 г путер 6 јајца 100 г мелени бадеми […]

Кулинарство

Здрава чоколадна торта!

Обожавате чоколадна торта? Со овој рецепт уживајте во превкусна чоколадна торта, без да му наштетувате на вашето здравје, внесувајќи милион калории! Потребни состојки: за тесто: 250г киноа 175г урми 4 […]