Ознака: Чоколадно Винчини

Кулинарство

Чоколадно Винчини уживање (без печење)

Состојки 200гр путер 150мл кондензирано млеко 100гр црно чоколадо 100гр млечно чоколадо 250гр Кексини бисквити на Винчини За декорација кршени чоколадни јајца Кој не сака чоколадна торта со бисквити? Колку […]